Mens and Womens Senior Curling Teams



SENIOR MEN


SENIOR WOMEN

NACA TEAMS








NACA A


Saville Community Sports Center

North Hill Curling Club


Skip - Glen Hansen
Third - Dean Ross

Second - Don Bartlett
Lead - George Parsons


Team Sponsor: 

Best Western



NACA A


Derrick Curling Club


Skip - Amanda McMahon
Third - Anne Lopushinsky

Second - Sandy Tougas
Lead -Glenna Rubin












NACA B


Thistle Curling Club


Skip - David Olsen

Third - Doug Roche

Second - Stephen Pelech

Lead - Grant Cook


NACA B


Saville Community Sports Center


Skip -  Cathy King

Third - Glenys Bakker

Second - Lesley McEwan

Lead - Shannon Nimmo


Team Sponsors: 

DGC Contracting Inc.

Saville Group






NACA C


Saville Community Sports Center


Skip - Wade White

Third - Barry Chwedoruk

Second - Dan Holowaychuk

Lead - George White


Team Sponsors: 

Chedkor Contracting

    DGC Contracting Inc.

 CEC Technologies

Ironline

 


NACA C


St. Albert Curling Club


Skip - Deb Santos

Third - Teri Tralnberg

Second - Leanne Telford

Lead -Diana McNallie



SACA TEAMS




SACA A


Inglewood Curling Club


Skip -Wayne Heikkinen

Third - Stan Hubl

Second - Don Owchar

Lead - Raymond Hall


Team Sponsor: 

Bunch Projects



SACA A


Calgary Curling Club


Skip - Michelle Ewanchuk
Third -  Marg Matthews
Second - Jennifer Scott
Lead - Linnea Wheatley

Coach - Andy Jones


Team Sponsors: 

L V Matthews Custom Brokers Ltd.

Millenia Resources

       Shoppers Drug Mart 325 Calgary Silver Springs

 





SACA B


Airdrie Curling Club


Skip - Don Delair
Third - Greg Hill
Second - Wayne Kryzalka
Lead - Roy Martin


Team Sponsor: 

White Owl


SACA B


North Hill/Medicine Hat Curling Club

Skip - Terri Loblaw
Third - Judy Pendergast
Second - Sandy Bell
Lead - Cheryl Hall

Coach - Judy Erickson


Team Sponsors:

Repsol Oil & Gas Canada Inc.

 Dynasty Furniture

MNP LLP
 







SACA C  


Calgary Curling Club


Skip - Scott Egger
Third - Warren Hall
Second - Kelly Hobbs
Lead -Rob Fisk

Coach - John Hamm


Team Sponsor: 

Iron Horse Response


SACA C


Red Deer Curling Club


Skip -Heather Caseley

Third - Barb Wilfort

Second - Wendy Long

Lead - Shelley Bolin


Team Sponsor: 

Wilfort Construction Products Ltd.

PCA TEAMS








PCA A


Grande Prairie Curling Club


Skip - Kurt Balderston

Third - Terry Meek

Second - Rob Bucholz

Lead -Del Shaughnessy


Team Sponsor: 

Ground Level


PCA A


Dawson Creek Curling Club


Skip - Marlene Maxwell

Third - Brenda Ginter

Second - Cheryl Ireland

Lead - Glenna Beamer

Coach - Don Bourassa







 






PCA B


Dawson Creek Curling Club


Skip - Darrel Veiner

Third - Nick Palinkas

Second - Ken Powell

Lead -Perry Brust


PCA B


Grande Prairie Curling Club


Skip - Janet Plante

Third - Brenda Karpa-Gomes

Second - Marg Redlick

Lead - Belle Thomas

Coach - Pete Plante


Team Sponsor:

Reed Energy Group



Site Copyright NACA Provincial Championships 2012: Login


www.rampinteractive.com